Wealth Protection

Novinky

Klasická nemocenská se OSVČ nevyplatí. Výhodnější je komerční pojistka

Nemocenské pojištění mají podnikatelé dobrovolné a většina jich této možnosti nevyužívá. Není to totiž moc výhodné. Prvních 14 dnů nemoci nedostanou stejně nic a ani potom to není žádná vysoká částka.

Lepší důchod sám nepřijde

Mnoho lidí sleduje debaty kolem důchodové reformy. Odnáší si z toho jediné: situace nebude růžová. Není totiž jisté, kdy (zejména ti mladší) půjdou do důchodu, a také to, jaký bude jejich důchod. Je dost pravděpodobné, že situace za pár (desítek) let bude horší než dnes.

6 věcí, které byste měli zvážit před založením svěřenského fondu

Svěřenské fondy neboli trusty jsou v české legislativě stále ještě poměrně novinkou. Aplikovat je lze na různé životní situace, a proto se do velké míry dokážou přizpůsobit svým zakladatelům. Podívejte se, co vše před založením svěřenského fondu zvážit, aby vám i vašim blízkým přinesl co největší užitek.

Finanční gramotnost pro podnikatele

V květnu a červnu roku 2017 jsme realizovali úspěšný seminář pro významný klub majitelek firem „Ocenění českých podnikatelek”. Zde se majitelé různých českých firem dozvěděli o základních principech budování vlastní finanční nezávislosti a vnitřních motivací pro své zaměstnance.

Finanční gramotnost

V březnu 2015 proběhl první seminář z oblasti finanční gramotnosti na Jihočeské univerzitě pro studenty 4. a 5. ročníků. Velice nás těší, že někteří z nich, po nástupu do svých zaměstnání začali s polu s námi budovat svá investiční portfolia a připravují se tak na budoucí rodinný život a finanční nezávislost.

Úvod do finanční gramotnosti

V roce 2015 jsme realizovali zajímavý seminář pro studenty VOŠ Chotěboř. Celý seminář byl pak vyústěním celého vzdělávacího plánu v oblasti finančního vzdělávání středoškoláků.

Kraje pro bezpečný internet

Ve spolupráci s Asociací krajů ČR jsme realizovali sérii seminářů pro studenty čtvrtých ročníků středních škol a jejich pedagogy na téma bezpečného chování na internetu ve spojitostiu s finančními produkty. V rámci tohoto projektu - Kraje pro bezpečný internet, se zúčastnily tisíce studentů a stovky učitelů ze všech krajů České republiky.